Kim jesteśmy?

do 2018 r. pod nazwą JerBa Studio

Gdybyśmy podliczyli doświadczenie zawodowe każdego z nas, to moglibyśmy śmiało powiedzieć, że mamy ponad 100 lat praktyki! ;) Oczywiście jesteśmy też mili, punktualni i kulturalni, ale jednocześnie stawiamy na wysoką jakość oraz szybko i sprawnie wykonane zlecenia! Uwielbiamy to co robimy, a przy okazji uczyniliśmy z tego nasz zawód.
Tworząc ASTASHOW Studio chciałem stworzyć markę, która będzie odpowiedzią na oczekiwania Klientów i sprawi, że będą oni mieli poczucie, iż trafili w najlepsze możliwe miejsce. Zapraszam do współpracy! Jeremi Astaszow


Jeremi Astaszow

Jeremi Astaszow

all roles ;)

fotograf, operator, właściciel ASTASHOW STUDIO

Kiedy kilkanaście lat temu stało się jasne, że nie zostanie muzykiem, postanowił kupić aparat i wprosić się na staż do „Gazety Wyborczej”. Samouk, zawsze stawiający na fotograficzną intuicję, wierny bressonowskiej zasadzie „decydującego momentu”. Zajmuje się wieloma dziedzinami fotografii i filmowania. Jako portrecista fotografuje m.in. artystów, osoby publiczne, wykonuje portrety wizerunkowe ale także nastrojowe portrety prywatne i rodzinne. Sercem fotoreportażysta. Jego autorskie warsztaty fotograficzne ukończyło kilkuset kursantów.

Laureat i zwycięzca największych polskich konkursów fotograficznych, m.in.: dwukrotnie Grand Press Photo, BZ WBK Press Photo, trzykrotnie Konkursu Fotografii Teatralnej.

Fotograf teatralny. Udokumentował ponad pół tysiąca spektakli i kilkadziesiąt koncertów. Sercem i obiektywem związany m.in. z katowickim Teatrem Korez, sosnowieckim Teatrem Zagłębia, krakowskim Teatrem Ludowym, gliwickim Teatrem Miejskim i krakowskim Teatrem STU. Od kilkunastu lat fotograf festiwali Katowicki Karnawał Komedii i Letni Ogród Teatralny.

Absolutny perfekcjonista, wciąż podnosi poprzeczkę, motywując zespół do pracy na 200%. Nie znosi stagnacji, najlepsze pomysły nachodzą go podczas jazdy samochodem, uwielbia podróżować – dokądkolwiek. Nieustannie ma poczucie, że 24h w dobie to za mało.

Ukończył socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, dziennikarstwo w Akademii Górnośląskiej (GWSH), projektowanie graficzne w Wyższej Szkole Technologii Informatycznych oraz Studium Fotografii przy Instytucie Architektury i Konserwacji Zabytków Politechniki Krakowskiej.

Przemek Jendroska

fotograf

Jako fotoreporter zaczynał pracę w 2002 r. w Gazecie Wyborczej. Jego zdjęcia można zobaczyć za pośrednictwem Agencji Gazety m.in w Agencji Reuters, oraz polskich tytułach m.in. Polityce czy Newsweeku, Wprost. Laureat konkursów BZ WBK PRESS PHOTO i Śląskiej Fotografii Prasowej.

Współzałożyciel grupy fotograficznej Natechwile, z którą zrealizował kilkadziesiąt wystaw w Polsce i za granicą. Oddany całym sercem katowickiej dzielnicy Nikiszowiec, której życie dokumentuje od wielu lat na swoich fotografiach.

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi na kierunku Fotografia oraz Policealnego Studium fotograficznego w Katowicach.

Przemek Paśnik

Przemek Paśnik

fotograf

Jak sam o sobie mówi – samouk ery fotografii cyfrowej doceniający uroki analoga. Lubi pracę z ludźmi zarówno w formie reportażu, jak i portretu stylizowanego. Dobrze czuje się w fotografii produktowej wymagającej aranżacji światła w miejscu sesji, jak i podczas pracy w klasycznym studiu. Przemek jest też chodzącą encyklopedią z zakresu zarządzania barwą, artystycznego druku wielkoformatowego, archiwalnego druku fine art i profilowania urządzeń drukujących.

 

Radek Kaźmierczak

Radek Kaźmierczak

fotograf

Fotografii uczył się na przełomie epoki analogowej i cyfrowej, do dziś sięga w swojej pracy po sprzęt analogowy. Zdjęcia Radka pełne są artystycznej subtelności. Specjalizuje się w portrecie, subiektywnym reportażu i dokumentacji wydarzeń kulturalnych. Laureat BZWBK Press Photo oraz zdobywca Grand Prix Śląskiej Fotografii Prasowej.

Leszek Cylupa

fotograf

Jego zdjęcia to nie tylko fotografia najwyższej technicznej próby, ale również zachwycające spojrzenie na to czego zazwyczaj ludzkie oko nie dostrzega.

Absolutny i niekwestionowany specjalista fotografii przyrodniczej i krajobrazowej. Leszek jest też nieocenioną skarbnicą wiedzy na temat wszelkich technicznych tajników sprzętu fotograficznego i nie tylko!

Jego fotograficzny żywioł to: panoramy: pionowe, poziome, sferyczne, do 360 stopni, HDR, HDTR, fotografia zbliżeniowa, fotografia makro- i mikroskopowa.

Agnieszka Adamczyk

Agnieszka Adamczyk

wizażystka

Agnieszkę można poznać po wielkim kufrze, który ciągnie za sobą i w magiczny sposób przemienia go w profesjonalne centrum makijażu na każdej sesji. Przy całym swoim luzie, potrafi w expresowym tempie dokonać charakteryzacji na najwyższym poziomie, dzięki czemu nawet najwięksi niecierpliwcy nie zdążą się znużyć na jej krześle.

Makijażem oraz charakteryzacją zajmuję się od 2005 roku. Ukończyła Międzynarodowe Studium Dziewulskich w Warszawie (będące jedną z największych szkół charakteryzacji, wizażu i stylizacji na świecie). Najczęściej pracuje przy produkcjach telewizyjnych i filmowych, koncertach oraz przy sesjach zdjęciowych i pokazach mody. Wykonuje również makijaże okazjonalne i prowadzi warsztaty makijażu

Bartek Nogieć

programista

Nieustannie zgłębia tajniki komputerowej kryptologii. Specjalizuje się w programowaniu aplikacji oraz programowaniu systemowym. Przekłada wszelkie pomysły JerBy na system zero-jedynkowy.

Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych, niektóre są tylko kwestią czasu i stworzenia odpowiednich rozwiązań. Bartka spotykają tylko wybrańcy – skupienie nad pracą pochłania go bez reszty. No chyba, że czasem go nie pochłania – wówczas oddaje się fascynacji samolotami, górami i Nowym Jorkiem 😉

Kiedy computer says “No” Bartek jest niezastąpiony. Międzynarodowy Dzień Programisty obchodzimy w JerBie z odpowiednią czcią.

Nasze referencje:

 • Polecam usługi JerBa Studio – usługi tej firmy zadowolą nawet bardzo wymagających klientów. Sesja zdjęciowa przebiegała w miłej atmosferze, a efekt końcowy jest zdumiewający. Z usług JerBa Studio skorzystałam również podczas projektowania wystroju wnętrz mojego biura – zaprojektowana została unikatowa fototapeta z wykorzystaniem zdjęć Jeremiego, która nadaje Kancelarii niepowtarzalny charakter.

  Fotografia portretowa / biznesowa / projektowanie graficzne / Kancelaria Adwokacka Marta Trzęsimiech-Kocur

 • Profesjonalnie, czujnie, dyskretnie i z wrażliwością. Dziękuję za współpracę!

  Fotografia reportażowa / Joanna Bronisławska

 • Dziękujemy za przepiękne zdjęcia ślubne, Jeremi włożył w nie całe swoje serce, co widać w każdym ujęciu. Za każdym razem kiedy je oglądamy przypominamy sobie te wspaniałe chwile spędzone również z Jeremim – zwłaszcza na plenerze, gdzie wspaniale się bawiliśmy. Pozdrawiamy!

  Fotografia ślubna / Bogusia i Krzysiek

 • Super współpraca, Jeremi to fotograf praktycznie „niewidoczny” w czasie uroczystości, w trakcie pleneru trafnie dobiera ujęcia do charakterów fotografowanych osób, a efektem są ciekawe zdjęcia i piękna pamiątka w postaci albumu. Zawsze chętnie przez nas polecany znajomym!

  Fotografia ślubna / Ania i Michał

 • Pełen profesjonalizm, od początku do końca projektu. Przepiękne zdjęcia. Fachowa obsługa graficzna firm (kunsztownie wykonane strony internetowe, papier firmowy, wizytówki itp.). Świetne podejście do klienta. Duża inwencja. POLECAM!

  Fotografia portretowa / ślubna / projektowanie graficzne / strony www / Agnieszka Wolny

 • Warsztaty z Jeremim to doświadczenie, które koniecznie trzeba przeżyć. Na każde zajęcia składa się spora dawka wiedzy teoretycznej, jak i praktycznych porad przekazanych w sposób łatwy i przystępny – choć czasem natłok informacji może przerażać :) Bardzo cenne jest przede wszystkim wspólne ocenianie naszych zdjęć – to dzięki tym dyskusjom rośnie świadomość fotograficzna, stajemy się bardziej świadomi popełnianych błędów i uczymy się, jak ich unikać. Myśląc o warsztatach fotograficznych widzę przede wszystkim pasję, z jaką Jeremi je prowadził i którą starał się również w nas zaszczepić (oczywiście z pozytywnym skutkiem). Na pewno będę miło wspominał ten wspólnie spędzony czas – dziękuję!

  Mateusz Butowski

 • Dla mnie najcenniejsze w warsztatach było to, że Jeremi ma swoją filozofię fotografowania. Robienie zdjęć to nie tylko szczegóły techniczne czy artystyczne spojrzenie, jest to przede wszystkim sposób na życie. Chyba to w jakiś sposób we mnie zaszczepił. Dziękuję!

  Daria Naziemiec

 • Polecam przygodę z fotografią na zajęciach z Jeremim. Sporo fachowej wiedzy, teorii + ocena zadań domowych (czytaj fotografii). Świetna grupa “anonimowych fotografików” (kto to dziś powiedział?). Dzięki Jeremi. Pozdrawiam całą ekipę.

  Teresa Solarz

 • Dziękuję za te warsztaty, dopiero one – ale przede wszystkim Jeremi – pokazały mi wiele możliwości mojego aparatu. Te cenne wskazówki,teoria i krytyka pozwoliły mi spojrzeć na moje zdjęcia i na to co fotografuje z innej perspektywy. Gorąco polecam takie warsztaty :) Pozdrawiam moją byłą grupę :)

  Magdalena Głąb

 • Być może kiedyś za parę lat niespodziewanie wpadnie nam w ręce album ze starymi zdjęciami. Popatrzymy na nie, przypomnimy sobie ten upalny dzień, te piękne chwile oraz tego cudnego fotografa, który nie tylko był z nami, ale ten niezapomniany dzień utrwalił na zdjęciach. Przypomnimy sobie, kiedy nas niesfornych ustawiał, zwracał nam uwagę, prosił o skupienie, a jednocześnie śmiał się z nami i bawił wśród weselnych gości. Pomyślimy wówczas jak był profesjonalnie przygotowany, jak kreatywnie wybierał odpowiednie plenery, w jaki kompetentny sposób ustawiał i grał światłami. Potrafił nawet sprowadzić burzę z piorunami i ulewę w ten najupalniejszy dzień w roku!!! Przyznacie Państwo, że niewielu takich magicznych fotografów znacie. A my z serca go wszystkim polecamy! Dziękujemy.

  Fotografia ślubna / Agnieszka Zmarzlik

 • W imieniu Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych Ślązak, Zapiór i Wspólnicy serdecznie dziękujemy Jeremiemu Astaszow z JerBa Studio za sesję fotograficzną na blog firmowy. Profesjonalizm w podejściu do zadania, niezwykła kreatywność oraz stworzenie fantastycznej, inspirującej atmosfery sprawiły, że sesja była przyjemnością zarówno dla modela, jak i osób przy niej pomagających. Efekt końcowy w postaci fotografii, łączących w sobie walory zdjęć biznesowych oraz artystycznych, przeszedł nasze oczekiwania. Zdjęcia świetnie oddają charakter modela i stanowią udaną wizytówkę naszej Kancelarii. Z pełnym przekonaniem polecamy usługi JerBa Studio i życzymy Państwu wielu równie udanych sesji zdjęciowych.

  FOTOGRAFIA BIZNESOWA / PORTRETOWA / Krystian Ślązak, ŚLĄZAK, ZAPIÓR I WSPÓLNICY, Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych

 • Współpracowałem z JerBa Studio przy sesji zdjęciowej na stronę internetową firmy i dla mediów. Super przygotowanie, atmosfera oraz – a może przede wszystkim – podejście do Klienta to największe zalety pracy Jeremiego i Zespołu. JerBa Studio to profesjonalna analiza potrzeb i przeznaczenia produktu, jak również partnerska relacja i inspirujące poszukiwanie spójności wizerunku. Warto z Nich korzystać! Polecam.

  Fotografia biznesowa / portretowa / dr Grzegorz Radłowski, Radwells Institute

 • Mógłbym użyć dwóch słów do opisania warsztatów prowadzonych przez Jeremiego – konkretnie i na temat, ale muszę jeszcze dodać kilka pozytywnych odczuć jakie towarzyszyły mi w trakcie naszych spotkań. Wiedza Jeremiego i pasja z jaką opowiadał sprawiają, że temat tak trudny (teraz już nie :)) jakim jest fotografia, staje się przejrzysty. Zadania domowe, które każdy z uczestników kursu otrzymuje, mobilizują do działania i poszerzają praktyczne aspekty fotografii. Tak więc jak najbardziej zachęcam do uczestniczenia w warsztatach prowadzonych przez Jeremiego. Miła atmosfera w jakiej prowadzone są zajęcia jest kropką nad i na warsztatach fotograficznych.

  Marcin K.

 • Jestem wdzięczna za autorskie przedstawienie zagadnień fotograficznych, historii fotografii itd. To interdyscyplinarne ujęcie znacznie bardziej poszerza horyzonty myślowe niż tomy ksiąg i górnolotnych twierdzeń. Do tego temperament Jeremiego, żywiołowe dyskusje podczas spotkań i inne atrakcje tworzą niezwykłą atmosferę, które z dawką wiedzy serwowaną na każdych zajęciach dają niepowtarzalne wrażenia. Wielkie dzięki. Więcej takich spotkań!

  Barbara Szymczyk

 • Ja zacytuję koleżankę, która też uczestniczyła w warsztatach “nareszcie Ktoś mi to wszystko fajnie poukładał”, podpisuję się pod tym i dodam, że warto było, pod każdym względem :) Wielki plus za pozytywną atmosferę warsztatów :) Gorąco polecam!

  Iwona Porabik

 • Ślubną sesję zdjęciową ma się tylko raz w życiu i jest to jedna z najważniejszych wspólnych pamiątek, do której z biegiem lat wielokrotnie się powraca. Dlatego zdecydowanie nie warto szukać oszczędności wybierając fotografa ślubnego i postawić na kogoś kto zna temat, posiada odpowiedni sprzęt, i co najważniejsze – potrafi odpowiednio wykorzystać jego możliwości. To wszystko, a nawet dużo więcej ma do zaoferowania Jeremi, o czym mieliśmy się okazję przekonać podczas naszej własnej sesji ślubnej. Naszą współpracę z nim można podsumować bardzo krótko: kreatywność i profesjonalizm na każdym kroku. Podczas spotkania z Jeremim, na którym omawialiśmy szczegóły dotyczące przebiegu naszych uroczystości, szybko znaleźliśmy wspólny język. Dostaliśmy propozycję, aby zupełnie zrezygnować z nudnych zdjęć studyjnych i zrobić dynamiczną sesję w plenerze, na co przystaliśmy bez wahania. I to był prawdziwy strzał w dziesiątkę! Odpowiednio wcześniej wyszukaliśmy w okolicy najlepsze miejsca, w których można by było zrobić fajne zdjęcia. Tam też udaliśmy się z naszym fotografem. Jakież było nasze zdziwienie gdy zobaczyliśmy, że Jeremi przywiózł ze sobą zapakowany pełen bagażnik fantastycznych rekwizytów, które później wykorzystywaliśmy przy robieniu zdjęć. Efekt – bardzo oryginalne fotografie, które wzbudziły uznanie rodziny i znajomych. Oprócz sesji plenerowej otrzymaliśmy oczywiście w pakiecie zdjęcia z przygotowań, kościoła i zabawy weselnej. W kościele Jeremi był odpowiednio dyskretny, nie zakłócając niepotrzebnie przebiegu ceremonii. Później wykazał się nie lada zdolnościami organizacyjnymi sprawnie ustawiając wszystkich do zdjęcia grupowego. Na sali szybko zjednał sobie sympatię gości weselnych, którzy bardzo chętnie uśmiechali się do jego obiektywu.

  Fotografia ślubna / Ania i Łukasz

 • Idealny fotograf to i zdjęcia idealne – chrzest naszej córeczki uwieczniony został perfekcyjnie, a zdjęcia z uroczystości pozostaną wspaniałą pamiątką. 

  Fotografia portretowa / rodzinna / reporterska / Marta i Patryk

 • Chciałem bardzo podziękować za przygotowanie i prowadzenie warsztatów fotograficznych. Czas spędzony wśród ludzi miły był bardzo. Jeśli chodzi o technikę robienia zdjęć, to też kilka nieoczywistych oczywistości mnie zastanowiło. Bardzo fajnie, że warsztaty traktowały o zdjęciach, a nie o “onanizmie sprzętowym” lub photoshpowym i że bardzo dużo fajnych zdjęć i komentarzy do nich przewinęło się przez program. Klimat nocnych wymian mailowych, dotyczących zadań domowych oraz emocje towarzyszące ich prezentacji i dyskusje z pogranicza filozofii i estetyki tym prezentacjom towarzyszące też był jedyny w swoim rodzaju :) Dziękuję jako zadowolony uczestnik!

  Piotr Skiba

 • Świetne albumy ślubne, robione z dużą cierpliwością zdjęcia dzieci oraz całych rodzin, duża elastyczność oraz pomoc przy współpracy z klientem, świetne pomysły! Gorąco polecam!

  Fotografia ślubna / portretowa / rodzinna / Sebastian Wolny

 • Serdecznie polecam JerBa Studio. Doskonały kontakt, elastyczność a nade wszystko profesjonalizm – tego właśnie można spodziewać się po JerBa Studio. Wykonane przez Jeremiego fotografie są przemyślane a praca na planie to prawdziwa przygoda. Korzystałem z usługi wykonania sesji biznesowej. Sesja wyszła super a wykonane fotografie stanowią idealną podstawę tworzenia wizerunku Kancelarii w internecie i mediach społecznościowych.

  Fotografia portretowa / biznesowa / Michał Grzenia

 • Jeremi to uosobienie profesjonalizmu. Praca z nim to przyjemność sama w sobie, a efekty zawsze pozytywnie zaskakują. Tylko i aż tyle. Współpraca przy spektaklu “Kryzysy…” to było to coś o co we współpracy chodzi. Polecam! 

  Projektowanie graficzne / fotografia / Hubert Bronicki

 • Ślub mieliśmy prawie dwa lata temu, ale to wciąż żywe i piękne zdjęcia przypominają nam te radosne dla nas chwile. Jesteśmy bardzo zadowoleni z luźnej i miłej atmosfery jaka towarzyszyła nam na sesji plenerowej, a także zdjęcia z ceremonii kościelnej chwytają za serce. Poza tym za miesiąc urodzi się nasz syn i kto wie może z tej okazji znów skorzystamy z usług Jeremiego. Polecamy i serdecznie pozdrawiamy!

  Fotografia ślubna / Anita i Marcin Szmajser

 • Dziękuję za świetne warsztaty fotograficzne. Wszystkim osobom chcącym poszerzyć swoją wiedzę fotograficzną polecam współpracę z panem Jeremim. Program wykładów jest bardzo dobrze i ciekawie przygotowany. Doskonale dostosowany dla osób początkujących. Zapewniam, że osoby bardziej zaawansowane również wiele zyskają dzięki możliwości prezentacji własnych zdjęć, ich oceny oraz licznym dyskusjom na temat fotografii zarówno od strony technicznej jak i ideologicznej. Bardzo chętnie wezmę jeszcze udział w zajęciach prowadzonych przez Pana. Pozdrawiam:)

  Michał Jasińśki

 • Najgorszy jest pierwszy krok, nie wiemy jak zacząć. Warsztaty to dobre miejsce, a Jeremi to dobry nauczyciel, który pomoże wyjaśnić podstawy i tajniki fotografii :) Dzięki warsztatom pierwszy krok mam już za sobą, teraz jestem rozpędzony, więc kolejne kroki powinny przyjść łatwiej. Dziękuję za naukę ;]

  Arkadiusz Ś.

 • Fundacja ISKIERKA, pragnie niniejszym zarekomendować współpracę z fotografem Jeremim Astaszow. Jego doświadczenie, elastyczność i kreatywność dają gwarancję profesjonalnej obsługi fotograficznej. Bardzo duże znaczenie ma również dyspozycyjność, umiejętność pracy pod presją czasu i wiedza z zakresu projektowania graficznego. Niejednokrotnie mogliśmy liczyć na jego wsparcie, zaangażowanie i “wprawne oko”, które potrafi uchwycić w światłoczułej materii ważne zdarzenia, emocje i magię otaczającego świata.

  Fotografia reporterska / portretowa / projektowanie graficzne / Aneta Klimek-Jędryka, Dyrektor Biura Fundacji ISKIERKA

 • Z całego serca polecam. JerBa Studio to profesjonalizm, indywidualne podejście a w rezultacie wspaniałe zdjęcia, które stają się wspaniałą pamiątką na całe życie.

  Fotografia ślubna / Aleksandra Sawicka

 • Kurs fotograficzny prowadzony przez pana Jeremiego to wspaniała przygoda ukazująca nowe spojrzenie na fotografię – przynajmniej dla MNIE, osoby rozpoczynającej pracę z aparatem i poznającej różnorodność funkcji, przycisków… Fenomenem kursu jest jednak pełny profesjonalizm prowadzącego oraz pasja fotograficzna, którą starał się „zarażać”. Cieszę się, że udało mi się zapisać na ten kurs, który był pierwszym krokiem w kierunku świadomej fotografii.

  Dorota

 • Świetne podejście do osób, które odczuwają dyskomfort przed obiektywem pozwala zamienić sesję w przyjemne doświadczenie! Warto posłuchać profesjonalnych rad i sugestii rozwiązań, które bywają rozbieżne z początkową wizją klienta, a ostateczny efekt jest korzystniejszy i przewyższa oczekiwania. Do tego wysoka jakość, szybkość i szeroki wachlarz indywidualnych rozwiązań. Polecam w zakresie fotografii ślubnej, ciążowej, reportażowej, zdjęć paszportowych oraz wizerunkowych/biznesowych.

  Fotografia portretowa / ślubna / reportażowa / ciążowa / Katarzyna Kuc

 • To nie warsztaty, to przygoda. Sporo teorii, podanej w sposób zachęcający, by chcieć więcej. Dużo przykładów, nieco konstruktywnej i życzliwej krytyki zdjęć. No a przede wszystkim ta pasja wykładowcy. Polecam gorąco!

  Jola S.

 • Polecam JerBa Studio. Pełen profesjonalizm, dobry kontakt, wspaniali ludzie. A co najważniejsze, zdjęcia pierwsza klasa!

  Fotografia ślubna / Barbara Hul

 • Warsztaty prowadzone profesjonalnie. Właściwie, w zadanym czasie trudno byłoby przekazać coś więcej. To, co zdołaliśmy przyswoić, wykorzystaliśmy sensownie w czasie urlopu, z którego właśnie wróciliśmy. Dziękujemy i pozdrawiamy serdecznie.

  Ewa i Edward Szczepańczyk

 • Szczerze polecam Jerba Studio wszystkim, którzy liczą na ciekawe i zarazem oryginalne ujęcia oraz niesamowicie swobodną i przyjazną atmosferę w trakcie sesji. Korzystałam z usług fotografii biznesowej i mimo, iż nie mam we krwi talentu do pozowania, to dzięki wskazówkom od Jeremiego wszystko przebiegło pomyślnie i ze zdjęć jestem baardzo zadowolona.

  Fotografia portretowa / Monika Matysek

 • Jako osoba, która skorzystała z talentu Jeremiego oraz jako baczny obserwator zdjęć, z których “wychodzi życie” nie pozostaje mi nic innego jak wystawić 5 gwiazdek i polecić!

  Fotografia ślubna / portretowa / Anna Pinkosz

 • Jestem bardzo zadowolony z warsztatów fotograficznych. Dzięki nim mogłem ugruntować posiadaną już wiedzę oraz dowiedzieć się wiele nowego. Jednak moje odczucia nie byłyby takie, gdyby nie przygotowanie i prowadzenie zajęć. Przekazywana wiedza oraz, przede wszystkim, praktyczność zagadnień wpłynęły na tak dobrą ocenę warsztatów. Pozdrawiam serdecznie:) 

  Krzysztof Kwiecień

 • Kilka lat wspópracy. Świetne oko, profesjonalizm absolutny!

  Fotografia reportażowa / teatralna / strony www / projekty graficzne / Bogusław B. Jasiok

 • Dojeżdżałem na te zajęcia 60 km. Byłem na wszystkich (z wyjątkiem jednych, z powodu urodzin córki). Bardzo podobała mi się formuła zajęć teoretycznych (solidny konkret, podany w bardzo żywej, błyskotliwej formie, ze swadą i pasją). Zajęcia praktyczne (a konkretnie: zadania na temat) były czymś odświeżającym, stymulującym, rozwijającym… Dodam kwestie towarzysko-społeczne. Bardzo polecam – to skuteczna i konkretna forma rozwoju warsztatu, ale (co chyba ważniejsze) przede wszystkim poszerzająca horyzonty i zachęcająca do podejmowania nowych prób i wyzwań przygoda. Kto nie był, niech koniecznie spróbuje!

  Armen Chrobak

 • Firma JerBa Studio, realizowała na zlecenie Kancelarii wykonanie profesjonalnej sesji fotograficznej. Nadmieniam, że nie pierwszy raz korzystam z usług Jeremiego Astaszow jako fotografa, który realizował dla mnie także inny, nie mniej ważny projekt, jakim jest sesja ślubna. W toku nawiązanej współpracy, Jeremi Astaszow wykazał się wysokim stopniem przygotowania zawodowego, profesjonalizmu a także dyspozycyjnością. Pomimo presji czasu, która została przeze mnie narzucona, a także pomimo braku mojego jakiegokolwiek doświadczenia z podobnymi biznesowymi sesjami fotograficznymi, zachowana została wysoka jakość wykonanych zdjęć. W sposób twórczy i pomysłowy, z wysoką dbałością o każdy szczegół, Jeremi Astaszow w sposób spokojny, rzeczowy i cierpliwy, udzielał wskazań co do postawy i zachowania się przed obiektywem, co znacznie przyśpieszyło realizację sesji, tym samym oszczędzając mój czas. Mając na uwadze powyższe, mogę z całą pewnością rekomendować każdemu korzystanie z usług JerBa Studio.

  Fotografia portretowa / biznesowa / Marcin Golec, Kancelaria Radcy Prawnego

 • Polecam JerBa Studio to miejsce w którym pracują i tworzą go ludzie z pasją, dlatego każde zdjęcie jest indywidualnie dopracowane.

  Fotografia biznesowa / portretowa / Marzena Zubała

 • Zdjęcia Jeremiego mówią same za siebie, świetna jakość i przemyślane ujęcia z nutą artyzmu. Jeremi to profesjonalista w każdym calu, potrafi trafnie doradzić a przy tym jest przesymatyczyną osoba! Dziękujemy!!!

  Fotografia ślubna / M&M

 • Warsztaty były bardzo interesujące. Na pewne aspekty fotografii otworzono mi oczy… jak to bezpłciowo brzmi – Jeremi otworzył mi oczy na pewne aspekty fotografii(teraz lepiej). Rozumiem, że te teksty kierowane są do ludzi, którzy wahają się czy skorzystać z usług Jeremiego (w moim wypadku warsztatów fotograficznych)… otóż nie wahajcie się. Bo oprócz otrzymania ciekawych, interesujących a przede wszystkim użytecznych informacji, spędziłem czas na warsztatach dobrze się bawiąc w gronie fajnych ludzi. Do zobaczenia na kolejnych warsztatach.. jak tylko będzie czas :/ Nie no uśmieszek na koniec, uśmieszek  pozdrawiam!

  Kostek

 • Na mojej drodze oswajania się z fotografią warsztaty Jeremiego były pierwszym kursem, lecz z pewnością nie ostatnim, bo apetyt rośnie w miarę jedzenia :). Spotkałam tam nowicjuszy i zaawansowanych wielbicieli fotografii, i odniosłam wrażenie, że i jednym, i drugim przyniosły one korzyści na miarę indywidualnych potrzeb. Mnie bardzo wiele nauczyły, bo patrzę trochę inaczej, przełamałam „barierę aparatu” i utwierdziłam się w przekonaniu, że najcenniejsze jest własne spojrzenie. Warsztaty zaszczepiły we mnie dalszą ciekawość fotograficznej materii oraz chęć rozwoju i poszukiwań na tej drodze. Oczywiście, kurs można poprowadzić po prostu prawidłowo, czyli przystępnie przekazać swoją wiedzę. Ale można to też zrobić tak jak Jeremi – profesjonalnie, a zarazem prosto, przyjaźnie, z humorem i pasją, która – jak się okazuje – bywa zaraźliwa:). Te warsztaty to zestaw najważniejszych zagadnień z dziedziny fotografii weryfikowanych „zdaniami domowymi”, które były próbką umiejętności zastosowania w praktyce tego, co poznaliśmy w teorii. Na kolejnych zajęciach wspólnie przyglądaliśmy się tym naszym „zadaniom” i omawialiśmy je, by zwrócić uwagę na postępy i braki. Słowem, w miłej i pracowitej atmosferze minął kurs, który w moim przypadku pozostawił trwały ślad. Jeśli ktoś zastanawia się, czy warto się wybrać na warsztaty Jeremiego, powiem tylko: spieszcie się, bo z pewnością warto!!! Dzięki Jeremi :):):)

  Ewa Krzak

 • To, że jest to wysokiej jakości artysta to jest oczywiste, ale Jeremi i jego talent jest wyjątkowy. Pracowałam z nim wielokrotnie, zawsze jest miło, profesjonalnie i co ważne umie słuchać. Zdjęcia ze spektakli jego autorstwa są wyjątkowe, klimatyczne i oczywiście nikt nie wie kiedy on je robi! Jak oglądam moje fotki zrobione przez niego zawsze jestem piękna, młoda i szczupła. Polecam!

  Fotografia portretowa , teatralna , reporterska / Grażyna Bułka, aktorka

 • Wszyscy poważnie, więc ja może ciut inaczej… bo odda to atmosferę zajęć :) Warsztaty rozwijają technicznie, co do tego nie mam żadnych wątpliwości, ale co dla mnie ważniejsze… uczą myśleć, patrzeć i pozwalają mieć własne zdanie :) Pokazują, że lans w fotografii może i jest istotny, jednak są tacy, dla których same zdjęcia wciąż są istotą :)

  Agnieszka Gunia

 • Warsztaty były dla mnie doświadczeniem niezwykłym i fascynującym. Duża w tym zasługa Jeremiego, który potrafi skutecznie zarazić swoją pasją fotografowania. A z samych warsztatów – wyniosłam bardzo wiele. Nauczyłam się przede wszystkim inaczej patrzeć na kadr przed naciśnięciem spustu migawki. Jeremi starał się nauczyć każdego z nas świadomego fotografowania, zwracania uwagi na szczegóły. Nauczyłam się także przyjmować krytykę pod swoim adresem, co też jest ważne, bo pozwala widzieć swoje błędy i je eliminować. Oprócz tego miła i wesoła atmosfera na zajęciach pomagała nam przyswoić ogrom wiedzy praktycznej. Ponadto, prezentując nam sylwetki słynnych fotografów czy omawiając zdjęcia, które nieraz obiegły cały świat, Jeremi dał nam dużą porcję inspiracji. Nie dałoby się z tych zajęć wycisnąć ani kropli więcej.

  Joanna Opas

 • Polecam. Jeremi dał czadu podczas naszej sesji. Kochamy te zdjęcia!

  Fotografia ślubna / Sylwia Schaefer

 • Bardzo dziękuję za warsztaty fotograficzne. Wspaniała prezentacja zagadnień fotografii pozwoliła mi spojrzeć z innej perspektywy na tworzenie zdjęć. Wykonywanie zadanych prac oraz poddanie ich późniejszej ocenie było niesamowitym doświadczeniem. Czas spędzony na warsztatach uważam za bardzo budujący. Pozdrawiam serdecznie!

  Iwona Błąkała

 • Serdecznie polecam… Miła atmosfera i znakomita jakość wykonanych zdjęć!

  Fotografia portretowa / Tomasz Wojtas

 • Nie będę ukrywać, nie lubię oglądać siebie na zdjęciach, fotogeniczna zbyt też nie jestem. Ale jak się okazuje wszystko zależy od osoby stojącej za obiektywem. I to jest właściwy adres jeśli szukacie fajnej relacji z fotografem, który nie będzie Was stresował. Pełny profesjonalizm, szczery uśmiech, delikatne, ewentualne sugestie co zrobić, aby była fajna pamiątka foto :) Zdjęcia oglądam i naoglądać się nie mogę, rodzina i znajomi podobnie:) Jeśli lubicie zatrzymywać i kolekcjonować stop-klatki swego życiorysu polecam!

  Fotografia ślubna / Ania Januszewska

 • Zajęcia super – pokazują, że przez uczenie się tego, czym jest fotografia i jak można użyć rozmaitych narzędzi fotograficznych, uczymy się też bardziej uważnego patrzenia, interpretowania i poznawania tego, co dookoła nas się dzieje. Ogromne dzięki za dużą dawkę optymizmu, połączenie luzu i merytorycznych uwag powtarzanych aż do skutku, dobrą atmosferę na zajęciach, wyważone połączenie teorii, praktyki i przykładów, przełamywanie obaw związanych z szukaniem własnego punktu widzenia i wzajemnym ocenianiem swoich prac. I choć nadal czuję, że mój mózg nie jest dostatecznie kompatybilny z matrycą mojego aparatu, to z pewnością otrzymałam wystarczającą dawkę energii do dalszego kształcenia w tym zakresie :) Czekam na II etap zajęć :) Przy okazji dziękuję wszystkim członkom Teoretycznego Klubu Anonimowych Fotografików. A do Jeremiego – szef jest potrzebny!

  Ania Duda

 • Bardzo dziękuję za inspirujące warsztaty. Były one moim pierwszym kontaktem “praktycznym” z fotografią, ponieważ nasze zdjęcia podlegały bieżącej ocenie zarówno prowadzącego, jak i grupy. Otrzymałam wiele bezcennych wskazówek. Z niecierpliwością oczekuję warsztatów, których tematyką będzie reportaż. Dziękuję, pozdrawiam i gorąco polecam.

  Ania Tomaka

 • O warsztatach dowiedziałam się przez przypadek. Teraz wiem, że ten przypadek był ogromnym szczęściem. Z zajęć na zajęcia podobało mi się co raz bardziej, ale z zajęć na zajęcia wiedziałam też, że warsztaty nie będą trwać wiecznie. I to jest ich jedyny negatywny aspekt. Nie spodziewałam się, że zajęcia można poprowadzić w tak ciekawy i fascynujący sposób jednocześnie dzieląc się z nami, osobami które błąkają się wśród niezliczonych zagadnień fotografii, swoją wielką pasją i zamiłowaniem do fotografii. Jeśli czytasz podstronę “referencje” to znak, że jesteś na stronie Jeremiego już dłuższą chwilę. Jeśli w związku z tym zastanawiasz się, nad wzięciem udziału w warsztatach to mam jedną radę: nie zastanawiaj się ani chwili dłużej tylko się na nie zapisz jak najszybciej!

  Agnieszka Toboła

 • Uczestnictwo w warsztatach reportażowych to wspaniałe doznanie. Można się nauczyć nie tylko tego jak robić dobre zdjęcia, ale też jak unikać robienia tych złych. Jak zwykle duża dawka teorii, praktyka i wyrozumiałość wykładowcy, która często jest potrzebna!

  Maaat​

 • W całej mojej przygodzie z fotografią, brakowało mi podstaw. Dzięki warsztatom nadrobiłam stracone informacje. Dziękuję i pozdrawiam!

  Mariola Kowalczyk

Mieliśmy przyjemność współpracować m.in. z: