Jeremi Astaszow

fotograf, operator, właściciel ASTASHOW STUDIO

Kiedy kilkanaście lat temu stało się jasne, że nie zostanie muzykiem, postanowił kupić aparat i wprosić się na staż do „Gazety Wyborczej”. Samouk, zawsze stawiający na fotograficzną intuicję, wierny bressonowskiej zasadzie „decydującego momentu”. Zajmuje się wieloma dziedzinami fotografii i filmowania. Jako portrecista fotografuje m.in. artystów, osoby publiczne, wykonuje portrety wizerunkowe ale także nastrojowe portrety prywatne i rodzinne. Sercem fotoreportażysta. Jego autorskie warsztaty fotograficzne ukończyło kilkuset kursantów.

Laureat i zwycięzca największych polskich konkursów fotograficznych, m.in.: dwukrotnie Grand Press Photo, BZ WBK Press Photo, trzykrotnie Konkursu Fotografii Teatralnej.

Fotograf teatralny. Udokumentował ponad pół tysiąca spektakli i kilkadziesiąt koncertów. Sercem i obiektywem związany m.in. z katowickim Teatrem Korez, sosnowieckim Teatrem Zagłębia, krakowskim Teatrem Ludowym, gliwickim Teatrem Miejskim i krakowskim Teatrem STU. Od kilkunastu lat fotograf festiwali Katowicki Karnawał Komedii i Letni Ogród Teatralny.

Absolutny perfekcjonista, wciąż podnosi poprzeczkę, motywując zespół do pracy na 200%. Nie znosi stagnacji, najlepsze pomysły nachodzą go podczas jazdy samochodem, uwielbia podróżować – dokądkolwiek. Nieustannie ma poczucie, że 24h w dobie to za mało.

Ukończył socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, dziennikarstwo w Akademii Górnośląskiej (GWSH), projektowanie graficzne w Wyższej Szkole Technologii Informatycznych oraz Studium Fotografii przy Instytucie Architektury i Konserwacji Zabytków Politechniki Krakowskiej.